İYON KROMATOGRAFİ CİHAZI 

IONUS, araştırma, geliştirme ve günlük rutinde anyon ve katyonların analizi için uygundur.

Örnek çözeltiler çoğunlukla su bazlıdır ve suyla karışabilen organik çözücüler içerebilir.

Klasik bir örnek, EPA 300 Bölüm A ve B’ye göre (içme) suyu analizidir.

IONUS’un avantajı, tüm üreticilerin IC kolonlarıyla uyumluluğudur ve anyon ve katyon kromatografisinin tüm genel eluentleri ile uyumludur. Anyon analizinde daha küçük konsantrasyon aralıklarını ölçmek için cihaz, baskılayıcı teknolojisi ile donatılabilir.

Baskılayıcı olmadan uygulandığında, kromatogramda tek tek maddeler için pozitif ve negatif pikler olabilir veya çok küçük iletkenlik farklarından dolayı pik alanları çok küçük olabilir. Bu durumda, harici UV / VIS detektörü, ışık emici elüentler için dolaylı UV algılama kullanarak bir çare sağlayabilir. Diğer bir olasılık, emici olmayan eluentlerin kullanılmasıdır. Işığı emen numune maddeleri.

IONUS Kolon Sonrası Türevleme

Bu genellikle daha karmaşık algılama tekniği, iletkenlik yoluyla algılama yalnızca çok küçük zirveler sağlıyorsa, böylece duyarlılık oldukça düşükse veya bu optik algılama çok daha duyarlıysa kullanılır. 

Bu, örneğin bromat ile olduğu gibi, büyüklük sırasına göre tespit sınırını 1 ppb’nin altına düşürebilir.

Bu IONUS Sütun Sonrası Derivatizasyon (PCD), yerleşik bir iletkenlik detektörüne sahip değildir.

Bunun yerine, türetme için bir reaktöre ve ardından tek bir dalga boyu fotometresine sahiptir. Bu özel uygulamalar ve kullanılan renk reaksiyonları için farklı dalga boyları gereklidir.

Bu tek dalga boylu fotometreler, değişken bir UV / VIS dedektörüne kıyasla çok hassastır ve kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. Dalga boyu seçimi, 440 nm veya 355 nm ile EPA 317 veya 326’ya göre iki bromat tayini için olduğu gibi, seçilen renk reaksiyonuna bağlıdır. Bu IONUS PCD, aynı zamanda, tüm üreticilerin IC kolonları ile kullanılabilmesi ve anyon ve katyon kromatografisinin tüm genel eluentleri ile uyumlu olması avantajını da sunmaktadır.

Teknik özellikler:

Yöntem:

Dahili iletkenlik dedektörü ile iyon değişim kromatgrafisi, UV tespiti ile opsiyonel veya UV / VIS Dedektörü ile bromat veya geçiş metalleri analizi için kolon sonrası türevlendirme

İletkenlik tespiti:

Gürültü: 0,02 µS, 1 s | doğrusallık: <1 s | aralık: 0-10 mS / cm

Tekrarlanabilirlik: 100 μL / dk’da% 0,1 RSD