QUANTALUX MARKA QLX3 SPARK MODEL  OPTİK  EMİSYON SPEKTROMETRE

QLX3Spark, küçük ve orta ölçekli dökümhaneler ve metal işleme endüstrisi için geliştirilmiş bir kıvılcım spektrometresidir.

Kompakt, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı cihaz, dökme demir ve çelikler, alüminyum, bakır alaşımları ve diğer ana metaller için mevcuttur. Klasik kıvılcım emisyon spektrometresi konseptini takip eder,

ancak modern, son teknoloji bileşenler sunar.

QLX3Spark, zorlu ortamlar için bile bir işgücüdür.

 

QLX3Spark işletmeniz için belki de en ekonomik çözümdür. Yalnızca ilk sermaye harcamalarını (CAPEX) azaltmakla kalmaz,

aynı zamanda – yazılım ve uygulamayla ilgili argon tasarrufu programları ve azaltılmış bakım maliyetleri sayesinde – maksimum kullanılabilirlik için işletme maliyetlerini minimuma indirir.

 

Her açıdan en iyi cihaz – kıvılcım spektrometresi yeniden düzenlendi!

QLX3Spark, modern bileşenlerle geleneksel bir tasarım konseptini takip eder.

Dijital kaynak üreteci kullanan ve geliştirilmiş performans için CMOS algılama sistemine sahip klasik bir kıvılcım spektrometresi. 

Ayrıntılı olarak bunun anlamı: dökümhaneler ve sağlam, güvenilir bir analitik cihaz gerektiren diğer uygulamalar için güvenilir performans üretim sürecini destekleyen yüksek kararlılık ve analitik performans dokunmatik veya geleneksel olarak fare ve klavye ile kullanılabilen kullanıcı dostu yazılım kolay yeniden yerleştirme için az yer kaplayan ve düşük ağırlıklı kompakt tasarım.

QLX3Spark’ın sağlam konsepti, şirketlerin metallerinin en sıkı bileşim ve kalite spesifikasyonlarını karşılamak için güvenilir bir şekilde test edildiğini garanti etmelerini sağlar.

 

  QUANTALUX MARKA QLX3 MODEL  OPTİK  EMİSYON SPEKTROMETRE

QLX3, birçok uygulama için tezgah üstü bir lazer spektrometredir. Katı maddenin temel bileşimini birkaç saniye içinde ve minimum operatör etkinliğini belirler.

Yenilikçi konsepti, diğer teknolojilerin birçok sınırlamasının ve kısıtlamasının üstesinden gelir. 

Lazer ve dedektör teknolojisindeki son gelişmeler, bu eşsiz analitik cihazı yaratmamızı sağladı.

Başlangıçta tüm metal uygulamalarına odaklanılır. 

Ancak teknoloji aynı zamanda mineraller ve madencilik, çimento, cüruf vb. alanlardaki diğer çeşitli uygulamalar için de uygundur.

Tam Kapsam Analizi

Hiç veya düşük Argon tüketimi

Hızlı sonuçlar (3-5 saniye)

Bakım gerektirmeyen

Çapraz kontaminasyon yok

 

QLX3 numune aşamasında numunelerin işlenmesi çok basittir. Bir milimetreden daha büyük herhangi bir kompakt numune doğrudan analiz edilebilir. 

Adaptörler veya özel hazırlıklar genellikle gerekli değildir.

Numune hazırlama da çok kolaydır. 

Metalik metal numuneler için, özellikle pürüzsüz veya pürüzlü olmayan temiz yüzeyler gereklidir.

 

Tozlar veya granüller için, preslenmiş peletler veya eritilmiş boncuklar hazırlanmalıdır.

Sci-Trace, araştırmacılara, LIBS deneyleri için maksimum olanaklar sağlamak üzere tasarlanmış, yapılandırılabilir bir LIBS kurulum sistemidir.

Sci-Trace,sistemi  bir cihaz kabini ve optik bir devre tahtasına monte edilmiş LIBS Etkileşim Odasından oluşur

Yapılandırılabilir Spektroskopik Ölçüm Sistemi

Etkileşim odası, lazerler, algılama sistemi, ekipman, LIBS teknikleri için kurulumlar, 

Çift Işın LIBS, LIBS + LIFS ve nihayetinde NIR Spektroskopi, 

Raman gibi diğer spektroskopik tekniklerin bir kombinasyonunu seçme imkanı.

Üstte optik çalışma tezgahı ve içinde raf sistemi bulunan raf sisteminden oluşan laboratuvar cihaz dolabı ile tüm sistemleri ile  tamamlanabilir.

Deneyleriniz için  Bilim adamları tarafından bilim adamları için tasarlandı

Çeşitli araştırmacının uzantılarına ve deneylerine açılıp hazır olacak şekilde tasarlanmıştır.

Sorun giderme ve sistem oluşturma yerine tamamen LIBS yöntemine ve sonuçlarına odaklanmaya izin verir

Sezgisel kontrol

Tüm kurulum öğelerinin kontrolü için entegre yazılım – örnek manipülasyonundan tüm aktif kurulum öğelerinin ayarlanmasına ve spektrum toplama ve işlemeye kadar.

LIBS Yazılımı – AtomAnalyzer

LIBS veritabanları

Elements veritabanı

Makale veritabanı

Faydaları

LIBS Sci-Trace

Sci-Trace, araştırmacılara LIBS deneyleri için maksimum olanaklar sağlamak üzere tasarlanmış, yapılandırılabilir bir LIBS kurulumudur. Sci-Trace, bir enstrümantasyon kabini ve optik devre tahtasına monte edilmiş LIBS Etkileşim Odasından oluşur.

Ana Özellikler

AtomTrace – LIBS Etkileşim Odası

Yapılandırılabilir spektroskopik sistem Etkileşim odası, lazerler, algılama sistemi, ekipman, LIBS teknikleri için kurulumlar, 

Çift titreşim sistemli: LIBS, LIBS + LIFS ve nihayetinde NIR Spektroskopi, Raman gibi diğer spektroskopik tekniklerin bir kombinasyonunu seçme imkanı.

Üstte optik çalışma tezgahı ve içinde raf sistemi bulunan raf sisteminden oluşan laboratuvar cihaz dolabı ile tüm sistem tamamlanabilir. Deneyleriniz için çok fazla alan var.

Bilim adamları tarafından bilim adamları için tasarlandı

Çeşitli araştırmacının uzantılarına ve deneylerine açılıp hazır olacak şekilde tasarlanmıştır. Sorun giderme ve sistem oluşturma yerine tamamen LIBS yöntemine ve sonuçlarına odaklanmaya izin verir.

Sezgisel kontrol Sistemi

Tüm kurulum öğelerinin kontrolü için entegre yazılım – örnek manipülasyonundan tüm aktif kurulum öğelerinin ayarlanmasına ve spektrum toplama ve işlemeye kadar.

Sağlam ve güvenilir

Bağımsız konfigürasyonlar ve bileşenler, LIBS analizi ve cihazları konusundaki geniş deneyimimize dayalı olarak seçilmiştir. Böylelikle tek tek bileşenlerin karşılıklı uyumluluğu garanti edilir.

Eklenti konsepti

Kullanıcı tarafından kolay sistem genişletme, geniş modül yelpazesi: etkileşim odasının bileşenleri, lazerler, spektrometreler, dedektörler, kütle akış kontrolörleri vb. Kullanıcı yeni modülü kolayca kuruluma katar ve ilgili yazılım eklentisini etkinleştirir.

Teknik Özellikler 

Numune hızı 2 – 3,5 ml/dk

Boru malzemeleri

Silikon ve Tygon®

Na/K/Li = <100ppm’de eşit konsantrasyonda birbirlerine <%1

optimum aralık

Tek nokta kalibrasyonu

Na 0,1 – 60 ppm

K 0,05 – 100ppm

Li 0,05 – 50 ppm

Ca 1.0 – 100ppm

Ba 1.6 – 100ppm

Çok Noktalı Kalibrasyon

Na 0.1 – 1000ppm

K 0,05 – 1000ppm

Li 0,05 – 1000ppm

Ca 1.0 – 1000ppm

Ba 5.0 – 3000ppm

Tespit sınırı (LOD) ve  ölçüm limiti (LOQ)

LOD LOQ

Na – 0,03 ppm Na – 0,1 ppm

K – 0,02 ppm K – 0,05 ppm

Li – 0,02ppm Li – 0,05ppm

Ca – 0,3 ppm Ca – 1 ppm

Ba – 1,6 ppm Ba – 5,0 ppm


BWB  TECNOLOGİE  MARKA  BWB XP MODEL ALEV  FOTOMETRESİ 

BWB XP Alev Fotometresi

Ödüllü 5 kanallı enstrümanımız

Kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır!

Genel Amaçlı Alev Fotometresi!

 BWB XP, 5 elementin tamamının aynı anda algılanıp görüntülendiği ilk ve tek 5 kanallı alev fotometresidir.

 BWB XP, analiz süresini önemli ölçüde azaltırken eşsiz düzeyde doğruluk, kullanılabilirlik ve güvenilirlik sağlamak için yeni, yenilikçi ve modern teknoloji kullanılarak sıfırdan tasarlanmıştır.

Müşterilerimizin, 1951’den günümüze diğer tüm Alev Fotometre tasarımlarında ortak bir gereklilik olduğu gibi, farklı bir ölçüm gerektiğinde filtreleri değiştirerek ve yeniden kalibre ederek değerli zamanlarını boşa harcamasına gerek yoktur.

Net çizgiler ve çağdaş parlak renk şemaları ile XP son derece modern görünür ve her laboratuvara sığar. Cihaz, her açıdan kolayca görülebilen geniş bir LCD ekrana sahiptir.

 Metal kasamız, sağlam bir taşınabilir alet sağlar ve gelecekteki geri dönüşüm fırsatlarını mümkün kılar. Mümkün olan her yerde ROHS uyumlu bileşenler ve malzemeler kullanılır.

BWB Karbon Ayak İzi, sorumlu bir üretici olma kurumsal hedefleri doğrultusunda son derece düşüktür.

Önemli aksesuarlar için ekstra ücret talep eden diğer üreticilerin aksine BWB, ürünü kutusundan çıkar çıkmaz kullanmak için gereken her şeyi içerir. 

Sadece Gaz ekleyin!! (Propan, LPG veya bütan).

 

Ayrıca BWB XP’den PC’nize USB yoluyla veri paylaşımını standart olarak sağlıyoruz. Bu, BWB Alev Emisyon Spektrometresinin (FES) çıktısını İnternete veya şirketinizin intranet sistemlerine bağlar ve Çok Uluslu şirketler, Üniversiteler ve çeşitli Devlet kurumları için hayati önem taşıyan Dağıtılmış Kontrolü kolaylaştırır.

 

ICP5000 DV  Model Tam Otomatik Hızlı Eş Zamanlı  Endüktif Birleştirilmiş Optik Emisyon Spektrometre Cihazı   

0,4 m odak uzunluğuna ve 160 – 900 nm dalga boyu aralığına sahip ICP5000 Dual View ICP-OES Spektrometresi, tüm spektral hatların tek bir cihazda aynı anda görüntülenmesini sağlayan bir Çapraz Dağılım Sistemi olarak işlev gören bir Prizmalı Echellé  Optik  Spektrometresidir. 

Pozlama ve kompakt bir alanda tüm spektrumun analizi.

Spektrometre, 167 nm’de Alüminyum gibi uzak UV’deki elementlerin analizine izin vermek için Argon VEYA Nitrojen arındırılmıştır. Algılama sistemi, bir Şarjlı Bağlantılı Cihazdır (CCD) 1024 x1024 Piksel. 

(CCD Piksel Boyutu 24 µm x 24 µm). Dedektör elektriksel olarak yaklaşık  daha düşük karanlık akım ve gürültü sağlayan üstün ve hızlı soğutma için Üç Aşamalı Peltier sistemli -40 ° C bölgesi. CCD’nin tüm pikselleri, eşzamanlı analitik piklerin gelişmiş çözünürlüğü ve ayrılması için Anti-Blooming Protection (ABP) özelliğine sahiptir.

Bu yüksek hızlı edinim sistemi, eşzamanlı Tam Spektrum okuma ve gerçek zamanlı tek piksel alt dizisi izleme sağlar ve çok hızlı analize izin verir. “Yerleşik” Katı Hal RF Jeneratörü 27,12 MHz frekansında çalışır ve daha iyi kararlılık ile gerçek zamanlı otomatik ayarlama ile 800 – 1600 Watt’lık bilgisayar kontrollü ileri güç aralığına (argon tüketimini korumak ve azaltmak için 500 W Bekleme Gücü) sahiptir. % 0.1’den fazla. Plazma ateşlemesi ve jeneratör çıkışı, ICP-Win Yazılımı aracılığıyla tamamen izlenir. 

Cihaz, plazmanın  her ikisi eksenel ve radyal görünümleriyle standart olarak mevcuttur. Böylece, nihai hassasiyet için kullanılabilen ve aynı zamanda maksimum esneklik sunan bir ICP Spektrometresi sağlar.

Numune giriş sistemi, çok kanallı (4 kanallı) 12 silindirli peristaltik pompa (yazılımla kontrol edilir) aracılığıladır. 

Hızlı hizalamaya izin veren sökülebilir Tor, siklonik püskürtme odası ve eşmerkezli bir cam nebülizör standart olarak sağlanır. (Diğer seçenekler talep üzerine mevcuttur).

ICP5000DV, ek bir gaz kullanma seçeneği ile donatılmıştır – Organik ve yağların analizi için kullanılabilen Oksijen.

TAM OTOMATİK HIZLI EŞ ZAMAN İNDÜKTİF ŞEKİLDE ARGON PLAZMA (ICP – OES) ÇİFT GÖRÜNÜŞ SPEKTROMETRE.

 

 • ICP5000 Dual View ICP-OES Spektrometresi,0.4 m odak uzunluğuna ve 160 – 850nm dalga boyu aralığına sahiptir.
 • Tüm spektral çizgilerin tek bir anda eş zamanlı olarak görüntülenmesine olanak tanıyan bir Prizmalı Echellé Optik Spektrometresidir.
 • Kompakt bir alanda tüm spektrumun maruziyeti ve analizi. Spektrometre Argon ya da Azot gazıyla ,                                     
 • 167nm’de Alüminyum gibi uzak UV’deki elementlerin analizine izin verecek şekilde temizlenebilir.
 • Tespit sistemi bir Şarjlı Eşleşmiş Cihaz (CCD) 1024 x 1024 Pikseldir. (CCD Piksel Boyutu 24 µm x 24µm).
 • Bu yüksek hızlı çekim sistemi, eşzamanlı Tam Spektrumlu okuma ve gerçek zamanlı tek piksel alt dizi izlemesi sağlar ve çok hızlı analiz sağlar. “Yerleşik” Katı Hal RF Jeneratörü 27.12 MHz frekansında çalışır. 
 • 800-1600 Watt bilgisayar kontrollü ileri güç aralığına sahiptir
 • (Argon tüketimini korumak ve azaltmak için 500W Bekleme Gücü)% 0.1’den daha iyi kararlılığa sahip gerçek zamanlı otomatik ayar.
 • Plazma ateşlemesi ve jeneratör çıkışı ICP-Win Yazılımı ile tamamen izlenir.
 • Cihaz standart olarak plazma HEM eksensel ve radyal görünümleriyle mevcuttur.
 • Böylece, nihai hassasiyet için kullanılabilen ve aynı zamanda maksimum esneklik sunan bir ICP Spektrometresi sağlar.
 • Numune giriş sistemi çok kanallı (4 kanallı) 12 silindirli peristaltik pompa (yazılım ile kontrol edilir) ile yapılır.
 • Sistemle  birlikte sökülebilir torç, siklonik sprey odası ve konsantrik bir cam nebülizör standart olarak verilir
 • (Diğer seçenekler istek üzerine temin edilebilir).

 

ICP5000 için Hidrit Jeneratörü

Geliştirilmiş Kararlılık ve Performansa sahip ICP için Kompakt Hidrit Üretim Sistemi

 

 

 • PG Instruments entegre hassas mikro peristaltik pompa ile yeni hidrit üretim sistemi, As, Se ve Sb gibi hidrit oluşturan elemanlar için ICP algılama sınırlarını iyileştirir.
 • Bu tür elemanların alt ppb seviyelerini ICP ile tespit etmek genellikle zordur, 
 • PG Instruments Hidrit Jeneratörü hidrit oluşturan elemanları gaza dönüştürerek sinyal yoğunluğunu arttırır.
 • Düşük hacimli bir kuvars gazı-sıvı ayırıcısında, elemental hidritler sıvı atıktan ayrılır ve daha sonra ICP enjektörüne taşınır.
 • Sistem, yalnızca nebülizör sistemi üzerinden ICP duyarlılığını büyüklük veya daha fazla arttırabilir.
 • Hidrit jeneratörü 4 veya 6 kanallı olarak mevcuttur.
 • 4 kanallı versiyon bazik hidrit oluşumu içindir ve
 • 6 kanallı versiyon kullanıcının Bi gibi dahili bir standart eklemesine izin verir.
 • Yukarıda, PG Instruments Hidrit jeneratör sistemi kullanılarak Selenyum ve Arsenik için ICP5000 (0 – 10ppb) ile elde edilen kalibrasyon
 • verileri gösterilmektedir.

 

Ürün Açıklaması

 •  
 • PG Instruments’ın yeni Düşük Maliyetli Hydra-Mist Analiz sistemi, Arsenik, Selenyum, Merkür, Tellür gibi Hidrit oluşturan elementlerin geleneksel analizlere göre 10 ila 15 kat daha iyi bir tespit seviyesiyle analiz edilmesini sağlar.
 • ICP-OES Spektrometresi.
 • Hidrit oluşturucu elemanların analizine ek olarak, bakır, nikel, silikon, bor vb. Gibi hidrit oluşturmayan elemanlar için eşzamanlı olarak yapılabilir.
 • Hydra-Mist, geleneksel pnömatik nebulizasyonun eşzamanlı çalışmasını destekleyen Endüktif Olarak Çiftleşmiş Plazma (ICP) için hassas, kullanımı kolay bir sprey odasıdır.
 • soğuk buhar / hidrit üretimi.
 • Soğuk buhar üretimi, Sb, Se, Tl ve Hg gibi elementler için ICP’de hassasiyette 10 kattan fazla iyileşme sağlayabilir.
 • Bu elementlerin uçucu türlerinin üretilmesi, analitik plazmaya daha yüksek analit yüklemesi ile sonuçlanır ve bu da daha düşük tespit limitleri verir.
 • Hydra-Mist sprey haznesinin tasarımı, hızlı yıkama ile mükemmel hassasiyet ve kısa süreli analitik hassasiyet sağlayan endüstri standardı siklonik püskürtme haznesine dayanmaktadır.
 • Hydra-Mist sprey haznesi, As, Sb, Se, Tl ve Hg analitlerinin uçucu hidrit türlerine hızlı dönüşümü için aerosol haline getirilmiş numuneyi ve sıvı indirgeyiciyi sprey haznesindeki aerosol fazında karıştıran ikincil bir giriş portuna sahiptir.
 • Eşsiz tahliye tasarımı, püskürtme odasından atıkların hızlı ve eksiksiz bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlayarak, numune geri akışının analitik hassasiyette bozulmasına neden olan aşırı hidrojen birikimini ortadan kaldırır.
 • Hydra-Mist püskürtme haznesinin özellikleri:
 • PG Instruments tarafından ICP5000DV’de kullanılan diğer siklonik sprey odaları ile aynı kısa vadeli analitik hassasiyet ve yıkamayla aynı zamandadır.
 • Hidrit üretim modunda en iyi tespit limitleri için uçucu As, Se, Sb, Tl ve Hg türlerinin hızlı ve eksiksiz nesil oluşumu.
 • Benzersiz bir drenaj tasarımı ve siklonik aerosol etkisi, kısa süreli hassasiyeti bozan hidrojen birikimini ve örnek reflü ortadan kaldırır.
 • Ekonomik, sadece mevcut sprey bölmenizi değiştirin ve mevcut nebülizörünüzü tutun.
 • Hidrit olmayan şekillendirme elemanlarını ve soğuk buhar elemanlarını aynı anda analiz ederek üretkenliği artırın Hızlı değişim ile kolay kurulum,
 • Hydra-Mist Sprey haznesi, pnömatik nebulizasyon ile geleneksel bir siklonik sprey haznesi olarak çalıştırılabilir.
 • Hassas, eşzamanlı soğuk buhar ve pnömatik nebulizasyon modu, soğuk buhar elemanları için performanstan ödün vermeden 10 kattan fazla iyileştirme hidrit olmayan oluşturucu elemanlar.
 •  Hydra-Mist sprey haznesi, uçucu hidrit türlerinin tam oluşumunu sağlamak için aerosol haline getirilmiş numuneyi ve sıvıyı benzersiz bir şekilde karıştırır.
 • Diğer hidrit üretim sistemleri, numunenin ve indirgeyicinin yavaş sıvı / sıvı karışımına dayanır,
 • Uçucu hidrit türlerinin eksik oluşumuna ve drenajda fazla hidrojen birikmesine neden olur.
 • Bu sistemler düşük duyarlılıktan ve zayıf analitik hassasiyetten muzdariptir ve algılama limitlerini önemli ölçüde tehlikeye atar.
 •  

HİDRAMİST PÜSKÜRTME ODASI ŞEMASI

 

 

          ICP  OTOMATİK ÖRNEKLEYİCİ  

 • ICP5000 Rastgele Erişim X-Y-Z Sağlam ve güvenilir olacak şekilde tasarlanmış otomatik örnekleyici.
 • Sistem, 8 ml analiz hacimleriyle 360 örneğe ve 10 standarda kadar otomatik analiz sağlar
 • (360 numune), 15ml (240 numune), 20ml (160 numune),  50 ml   3 (96 numune kapasiteye kadar ortak yapılandırma özelliğidir.
 • (84 numune). Durulama istasyonu da mevcuttur. ICP5000 için arayüz ve yazılım dahildir.                                                   
 • Ayrıca bir adet  Seyreltme Sistemi de mevcuttur.

 

         

  

Trace 1800 Model Atomik Absorbsiyon Spektrometre Cihazı 
 • Trace 1800 Model Yüksek Performans bir Atomik  Absorbsiyon  Spektrometre Sistemidir. 

 • D2 V SMİTH HİETFJE arka plan düzeltme teknikleri T 1800 çizgisel /mm Optik yapısı ile birlikte  Kullanımı  Net  ve Tutarlı Sonuçlar 

 • Cihaz  en yüksek   hassasiyet  8  adet lamba  sistemli motorlu   bir dizilişe sahiptir. 

 • Trace 1800, model çok  yönlü otomatik örnekleyici  sistemine sahiptir. 

 • Hızlı  kuru sistem Teknoloji birleştirildiğinde numune sıçramasını tamamen ortadan  kaldırabilir   Analiz süresi kısaltılır  ve benzersiz  numune  sonuç tespiti sağlar.

 • Pik Performansı : 300 mm odak uzaklığı, tam dalgaboyu aralığı optikleri, piyasadaki eşsiz hassasiyetle en yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlik seviyelerini sunar.

 • Atomizer düzenleri arasında otomatik geçiş :

 • Atomizer yapılandırmalarını değiştirmek için yazılımı kullanmak, manuel kullanım gereksinimini ortadan kaldırır ve size kullanım kolaylığı sağlar.

 • Eşsiz arka plan düzeltmesi : Hem döteryum hem de Smith-Hieftje arka plan düzeltmesinin kullanılması, yüksek yoğunluklu ve gerçekten verimli, zaman azaltma analizi sağlar. 

 • Temel hassas düzeltme için 1000 Hz modülasyon frekansı kullanılır.

 • Hızlı ve kolay lamba bakımı : Lambalar, basit ayarlamalar ve değiştirmeler için kolayca erişilebilir ve aleti tamamen demonte etme  ihtiyacını ortadan kaldırır.

 • Sınırsız iş hacmi : Entegre otomatik örnekleyici, piyasadaki her türlü laboratuar yazılımıyla uyumlu olup, denenmiş ve test edilmiş  ekipmanlarınızla uğraşmanız için size güven verir.

 •  

  Tepe Performansı : 300 mm odak uzaklığı, tam dalgaboyu aralığı optikleri, piyasadaki eşsiz hassasiyetle en yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlik seviyelerini sunar.

  Atomizer düzenleri arasında otomatik geçiş : Atomizer yapılandırmalarını değiştirmek için yazılımı kullanmak, manuel kullanım gereksinimini ortadan kaldırır ve size kullanım kolaylığı sağlar.

  Eşsiz arka plan düzeltmesi :

 • Hem döteryum hem de Smith-Hieftje arka plan düzeltmesinin kullanılması, yüksek yoğunluklu ve gerçekten verimli, zaman azaltma analizi sağlar. Temel hassas düzeltme için 1000 Hz modülasyon frekansı kullanılır.

  Hızlı ve kolay lamba bakımı :

  Lambalar, basit ayarlamalar ve değiştirmeler için kolayca erişilebilir ve aleti tamamen demonte etme ihtiyacını ortadan kaldırır.

  Sınırsız iş hacmi : Entegre otomatik örnekleyici, piyasadaki her türlü laboratuar yazılımıyla uyumlu olup, denenmiş ve test edilmiş ekipmanlarınızla uğraşmanız için size güven verir.

   
  Teknik Özellikler
   
 • Sistem yapılandırması              F / GF, F / GF / VG
   
 • Optik  yapı                    1800 satır mm
  Dalga  boyu tarama hızı1200nm / dak
 • Lambalar                       
 • 8 adet lamba             2-D Motorlu  Dizi  GF Videosu                   
 • Standart GF Çalıştırma Monitörü
  Patentli Mikro Hacim Alev Analizi      
 • Alev için 20µl kadar düşük örnek hacimleri
   
 • Otomatik Örnekleyici Entegre

 

   Aurora Instrument Marka Lumına 3400 Marka  Atomik Floresans Spekteometre Cihazı
 • LUMINA 3400 Atomik Floresans Spektrometresi, alt izleme algılamasını ve hidrit oluşturan elemanların elementel analizini sağlamak için
 • hassas şırınga pompaları kullanır.                                                                                                                                                                       
 • Eşsiz buhar / hidrit jeneratörü, Cıva (Hg), Arsenik (As), Kadmiyum (Cd), Çinko (Zn), Bizmut (Bi), Selenyum (Se) ‘nin trilyon (ppt) tespiti için
 • parçaların arttırılmış hassasiyetlerini ve azaltılmış etkileşimlerini sağlar. , Tellurium (Te), Antimon (Sb), Kalay (Sn), Germanyum (Ge) ve
 • Kurşun (Pb).
 • LUMINA 3400 Atomik Floresans Spektrometresi, çeşitli araştırma sektörlerinde; çevresel, tarımsal, jeolojik, metalurjik, farmasötik, klinik ve petrokimyasal. Tüm hidrit oluşturan elemanların elementel analizini yürütürken bir cıva analizörü olarak hareket edebilir.
 • Özellikleri ve faydaları
 • Cıva ve hidrit oluşturan elemanlar için alt izleme seviyesi tespit sınırları
 • 10³ lineer dinamik aralığı 
 • Kapalı optik tasarımÇift kanallı eş zamanlı ölçüm
 • Hepsi bir arada karıştırma manifoldu, düşük ölü hacim, yüksek verim, çift gaz sıvı ayırıcı tasarımı 
 • Otomatik Ar-H2 alev ateşleme
 • Entegre egzoz sistemi
 • Buhar / hidrit jeneratörü 
 • Devrimci gaz / sıvı ayırıcıReaksiyon / Karıştırma manifoldu
 • Kapalı optik tasarım  Çift Kanallı eş zamanlı analizler
 • Entegre egzoz sistemiKullanıcı dostu, 
 • Windows tabanlı yazılımXYZ otomatik örnekleyici (isteğe bağlı)
 • Bir cıva analizörü olarak kullanılabilir
 •  
 • Uygulamalar
 • Klinik
  Çevresel / Kamu Sağlığı / Hastalık Kontrolü
  Tarım / Gıda Güvenliği
  Jeolojik / Metalurji
  İlaç
  Petrokimya
  Yeni düzenlemeler
Alev Fotometre Cihazı
 • FP910, tek bir aspirasyonda Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Baryum ve Lityumun hızlı ve basit bir şekilde belirlenmesi için bir
 • Dijital Alev Fotometresi, Mikroişlemci Kontrollüdür.
 • Cihaz, kalibrasyon grafiği ve verileri, eşzamanlı analitik sonuçlar, eleman seçimi, eğri katsayılarının otomatik hesaplanması, konsantrasyon birimi seçimi gibi renkli grafikler sunan 7 inçlik Gömülü Renkli Dokunmatik Ekrana sahiptir.
 • Dil Seçimi (şu anda İngilizce, Türkçe, Lehçe, Rusça ve Portekizce)
 • FP910 Model Alev Fotometresi , tek bir aspirasyonda Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Baryum ve Lityumun hızlı ve basit bir şekilde belirlenmesi için kontrol edilen bir Dijital Alev Fotometre Mikro işlemcisidir.
 • Sistem, kalibrasyon grafiği ve verileri, eşzamanlı analitik sonuçlar, eleman seçimi, konsantrasyon birimi seçimi, renkli eğri katsayılarının hesaplanması gibi renkli grafikler sunan 7 inçlik Gömülü Renkli Dokunmatik Ekrana sahiptir.
 • Dil Seçimi (şu anda İngilizce, Türkçe, Lehçe, Rusça ve Portekizce – Daha fazla bilgi) Alev güvenlik sensörü.
 • Dahili termal yazıcı kullanarak doğrudan baskı.
 • Veri Toplama Yazılımı için PC’ye bağlanmak için USB arabirimi.
 • Otomatik filtre seçimi. 12 noktaya kadar kalibrasyon özelliği.
 • FOUR Elements – Sodyum, Potasyum, Kalsiyum ve Lityum ve FIVE elemanlarının analizi için
 • FP910-4 ve Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Lityum ve Baryum olmak üzere FP910-5 olmak üzere iki model mevcuttur.
 • FP910 Touch Station-Pro veri toplama yazılımı.
 • Veri ve kalibrasyon faktörleri ile verilerin Windows Tabanlı bir bilgisayarda depolanmasına izin verir.
 • Fp910-4 ve FP910-5 modelleri için Alev Fotometresinden temel veri toplamanın tam kontrolü mevcuttur.
 • Yazılım, Windows 10’da çalışan ve dokunmatik ekranlı 10 inçlik bir Windows Tablet’e önceden yüklenmiştir.
 • FP910 Touch Station Pro, verilerin Excel Formatında, MS Word ve PDF’de dışa aktarılmasına izin verecektir.
 • USB Arabirimi ve Tablet Standı dahildir.
 • Analitik Özellikler
 • Tespit Sınırları
Elementmmol/lppm (µg/ml)
Potasyum (K)≤0.004≤0.156
Sodyum (Na)≤0.008≤0.184
Lityum (Li)≤0.015≤0.104
Kalsiyum (Ca)≤0.050≤2.00
Baryum (Ba)≤0.044≤6.03

Doğrusal Hata

Elemant                                             mmol / L

Potasyum (K)                                     000.005

Sodyum (Na)                                     00.03

Lityum 9Li)                                        00.021

Kalsiyum (Ca)                                    00.075

Baryum (Ba)                                      ≤0.066

Genel Özellikler

Tekrarlanabilirlik                                                    ≤2%

Tepki Süresi                                                          <8 saniye

Numune Alım Hacmi (ml)                                       <6ml / dakika

Yazıcı Dahili Termal Yazıcı                                     İsteğe Bağlı

USB Veri Çıkışı                                                     Tüm FP910 Modellerinde Mevcut

Ekran                                                                   7 inç Renkli LCD Dokunmatik Ekran

Diller                                                                    İngilizce – Portekizce – Türkçe

Gazlar                                                                   LPG, Doğalgaz, Propan Bütan

Boyutlar                                                                 400 x 250 x 500mm

Ağırlık                                                                      8kgs

Hava Kompresörü için Özellikler

 • Tip Hava tüplü Tek Silindirli Pistonlu Kompresör 
 • Güç 1/6 bg
 • Hız 1450-1700 rpm
 • Hava Çıkışı (litre / dakika) 20-23l / dak
 • Ayarlanabilir Basınç Aralığı 0-6 Bar
 • Hava Deposu 3 Litre

Onlıne Sistem OFX Model Serbest Kireç Analizörü

XRD Metot 

 • Gelişmiş fırın kontrolü için ultra hızlı XRD tabanlı Serbest Kireç Analizörü.
 • Yerleşik klinker öğütücü ve bir toz oluğu, numune hazırlama robotları, doğru, tekrarlanabilir ve daha temsili sonuçlar için
 • Nova SxD dedektörü ile
 • Endüstri Uygulamaları:
 • Çimento endüstrisinde proses kontrolü için ezilmiş veya öğütülmüş klinkeri analiz eder.
 • Ürün Detayları:
 • ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
 • Boyutlar: 750 x 520 x 470 mm (30 x 21 x 19 inç)
 • Ağırlık: 90kg (200 lbs)
 • Güç: 110 veya 220VAC 50/60 Hz, 1200W
 • Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü
 • Yararları:
 • Her 5 dakikada bir test edilen büyük, son derece temsili örnekler (200g veya ½ lb)
 • Yüksek hızlı XRD analizi için tescilli yüksek çözünürlüklü katı hal dedektörü
 • Sezgisel ve kullanımı basit
 • İç mekanda tezgah üstü kullanım veya açık havada sürekli çevrimiçi çalışma için tasarlanmıştır
 • ClassX yazılım paketi ile güçlendirilmiştir
 • Aşağıdakileri içeren akıllı, otomatik süreç:
 • Öğütücü ve toz girişi
 • Büyük numune hazırlama robotları
 • Ultra hızlı tespit ve analiz

Onlıne Sistem RMX Model Farin  Analizörü         XRD Metot RMX Hammadde Analizörü

 • Ham karışım oranlama ve kontrolünde yeni ölçüt. RMX, Ca, Si, Fe, Al, S ve Mg elementlerini doğrudan ölçer .
 • Sistem LSF, C3S, C2S, C3A, C4AF varsayımsal bileşiklerini hesaplar.
 • Büyük örnek alımı, yerleşik örnek hazırlama robotları,
 • Gelişmiş doğruluk ve tekrarlanabilirlik için son teknoloji SDD dedektörlü EdXRF MD  optik modülü
 • Değirmen sonrası kurulum için tasarlanmıştır.

Endüstri Uygulamaları:

 • Saatte 20 tam veri seti sağlayarak tam farin kimyasını analiz eder.
 • Daha iyi ham karışım kontrolü için CKD'yi (Çimento Fırın Tozunu) hesaba katar.
 • Değişimi azaltmak ve sapmayı sınırlandırmak için herhangi bir ham karışım oranlama yazılımı ile kullanılabilir.
 • Değirmen sonrası kurulum, daha temsili bir analize ve ön yargısız malzeme sunumuna dönüşür.

Ürün Detayları:

 • ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
 • Boyutlar: 760 x 470 x 525 mm (30 x 19 x 21 inç)
 • Ağırlık: 80kg 
 • Güç: 110/220 VAC veya 60Hz, 750W, 1 Fa
 • İsteğe bağlı, tandem RMX kurulumları

Yararları:

 • Devridaim yapan fırın tozunu hesaba katan son derece temsili element analizi
 • Numune hazırlama robotları ve sunum sistemini içerir
 • Neredeyse "sıfır" kayma ile doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar
 • 50-100 g / dak (dakikada 1/4 pound) büyük örnek boyutu
 • Eşsiz post-freze kurulumu, önyargısız malzeme sunumu sağlar
 • Kararlı, doğru kalibrasyon
 • Kompakt boyut, mevcut tesis düzenlerine kolayca uyum sağlar
 • Kullanım kolaylığı ve artırılmış güvenlik için akıllı tasarım
 • Yerel teşhis, çalıştırma ve kontrol için endüstriyel sınıf dokunmatik ekran arayüzü

 

  • Onlıne Sistem FLX Model Serbest Kireç C3S Analizörü
  XRD Metot
   
  • FLX + Serbest Kireç ve C3S Analizörü
  • Olağanüstü fırın kontrolü için ultra hızlı XRD tabanlı Serbest Kireç ve C3S Analizörü.
  • Yerleşik klinker öğütücü ve bir toz oluğu, numune hazırlama robotları, doğru, tekrarlanabilir . 
  • Daha temsili sonuçlar için Nova SxD dedektörü ile.

   Endüstri Uygulamaları:

   Çimento endüstrisinde proses kontrolü için ezilmiş veya öğütülmüş klinkeri analiz eder.

   Ürün Detayları:

  • ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
  • Boyutlar: 750 x 520 x 470 mm (30 x 21 x 19 inç)
  • Ağırlık: 90kg (200 lbs)
  • Güç: 110 veya 220VAC 50/60 Hz, 1200W  
  • Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü
  • Yararları:
  • Her 5 dakikada bir test edilen büyük, son derece temsili örnekler (200g veya ½ lb)
  • Yüksek hızlı XRD analizi için tescilli yüksek çözünürlüklü katı hal dedektörü
  • Son derece doğru ve tekrarlanabilir FCaO ve C3S sonuçları
  • İç mekanda tezgah üstü kullanım veya açık havada sürekli çevrimiçi çalışma için tasarlanmıştır
  • ClassX yazılım paketi ile güçlendirilmiştir
  • Aşağıdakileri içeren akıllı, otomatik süreç:
  • Öğütücü ve toz girişi
  • Büyük numune hazırlama robotları
  • Ultra hızlı tespit ve analiz

  Online Sistem Çift Kanallı Element Analizörü

  XRD Metot

  Özel FCaO ve C3S kanallarına sahip OFX + Elemental Analizör

  Birleştirilmiş XRF ve XRD analizinin gücüyle sürecinizden sorumlu olun.                                                                                            OFX +, fırın veya çimento karışımlarının kontrolü için özel FCaO ve C3S kanallarına sahip ultra hızlı bir element analizörüdür.

  Klinker öğütücü ve toz oluğu içeren numune hazırlama robotları,

  Nova SxD ve SDD dedektörleri, MD optikli  EdXRF modülü,            OFX + benzersiz doğruluk, tekrarlanabilirlik ve hassasiyet seviyeleri sunar.

  Endüstri Uygulamaları:

  XRD bazlı Serbest Kireç ve C3S ile klinker veya çimento karışımlarının kontrolü için EdXRF element analizi.

  Ürün Detayları:

  ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir

  Boyutlar: 760 x 470 x 525 mm (30 x 19 x 21 inç)

  Ağırlık: 80kg (175lb)

  Elektrik özellikleri: 120/220 VAC 50 veya 60Hz, 750W, 1 Faz

  Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü

  Yararları:

  Islak kimyasal yöntemleri, erimiş boncukları veya preslenmiş toz pelet hazırlığını ortadan kaldırır

  Dahili numune hazırlama robotları ve XRD tabanlı serbest kireç kontrolü özellikleri

  Son derece doğru ve tekrarlanabilir FCaO ve C3S sonuçları için tescilli NOVA SxD dedektörü

  MD-optik ve SDD dedektörü ile son teknoloji EdXRF modülünü içerir

  Dakikalar içinde teslim edilen ana elementlerin (Ca, Fe, Si, Al, S, Mg) ölçümü

  Oldukça temsili sonuçlar için 200 g / dak (1/2 pound / dakika) öğütülmüş veya öğütülmüş klinkerden büyük numune alımı

  Sürekli veri trendi, kimyasal değişkenliği en aza indirir

  Kompakt boyut, mevcut tesis düzenlerine kolayca uyar

  İç mekanda tezgah üstü kullanım veya dış mekanda çevrim içi sürekli çalışma için tasarlanmıştır

  İyileştirilmiş fırın stabilitesi, daha uzun refrakter ömrü arayan tüm tesisler ve özellikle alternatif yakıtlar kullananlar için idealdir

  Madencilik için CMXα Geliştirilmiş Onlıne Mineraloji Analizörü

  Madencilik ve maden işleme için sürekli, 

  Gerçek zamanlı XRD mineralojik analizi. Kolaylaştı.                                       Son derece hassas, tekrarlanabilir ve hassas algılama ve analiz için bir dizi ultra hızlı NOVA SxD dedektörü olan numune hazırlama robotlarını sorunsuz bir şekilde entegre eden CMXα, proses kontrolü için kuru toz malzemelerin mineralojik ve kristal bileşenlerini gerçek zamanlı olarak izlemek için doğrudan bir yol sağlar.

   

  •  Endüstri Uygulamaları:
  • Madencilik ve maden işleme endüstrileri için sürekli çevrimiçi veya çevrimiçi XRD analizi.
  • Geri kazanımı artırmak ve çevresel kontrolü optimize etmek için tasarlanmıştır.
  • Ürün Detayları:
  • ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
  • Boyutlar: 1200 x 900 x 750 mm (47 x 35 x 30 inç)
  • Ağırlık: 180kg (400lb)
  • Elektriksel özellikler: 120/220 VAC 50 veya 60Hz, 900W, 1 Faz
  • Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü
  • Opsiyonel DRX hat içi kurutucu (* bulamaç uygulamaları için gereklidir)
  • Yararları:
  • Tüm önemli mineraller için benzersiz analiz seviyeleri
  • Doğru yüksek hızlı XRD analizi için ilgilenilen mineralleri tespit etmek için sabit bir modelde konumlandırılmış NOVA SxD dedektör dizisi
  • Son derece temsili büyük örnek alımı 200 g / dakika (1 / 3lb)
  • Değişen bir trend olarak gerçek zamanlı olarak rapor edilen sonuçlar
  • Besleyiciler veya reaktif dozlama sistemlerinin sürekli ayarlanmasını sağlar
  • Minimum MTBF ile artırılmış güvenilirlik ve çalışma süresi
  • Entegre patentli numune hazırlama robotları, ultra hızlı algılama ve analiz
  • İçeride veya dışarıda sürekli çevrimiçi veya çevrimiçi çalışma
  • Sezgisel ve kullanımı basit
  • Kolay kullanım, kontrol ve teşhis için endüstriyel sınıf HD dokunmatik ekranlı bilgisayar arayüzü
  • Class X yazılım paketi ile güçlendirilmiştir
  Online Siste  CMXβ Mode Dual Sistem  Elemental ve Mineraloji Analizör

  Birleştirilmiş XRF ve XRD analizinin gücüyle süreçlerinize hakim olun. ,

  CMXβ, madenciler ve maden işleyicileri için geri kazanımı en üst düzeye çıkarmak, üretimi artırmak ve çevre kontrolünü optimize etmek için tasarlanmış ultra hızlı, çift elementli ve mineralojik bir analiz cihazıdır. Örnek hazırlama robotiklerini, bir dizi tescilli Nova SxD dedektörünü ve MD-optikli son teknoloji EdXRF modülünü bir araya getiren CMX unsur, eşsiz doğruluk, tekrarlanabilirlik ve hassasiyet seviyeleri sunarak onu toplam proses kontrol makinesi haline getirir.

  Endüstri Uygulamaları:

  Madencilik ve maden işleme endüstrileri için sürekli çevrimiçi veya çevrimiçi ikili XRD ve EdXRF analizi. İşlemcilerin geri kazanımı artırmasını, üretimi en üst düzeye çıkarmasını ve çevresel kontrolü optimize etmesini sağlayan bir toplam kalite ve süreç kontrol aracı olarak tasarlanmıştır.

  Ürün Detayları:

  ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir

  Boyutlar: 1200 x 900 x 750 mm (47 x 35 x 30 inç)

  Ağırlık: 180kg (400lb)

  Elektrik özellikleri: 120/220 VAC 50 veya 60Hz, 1500W, 1 Faz

  Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü

  Opsiyonel DRX hat içi kurutucu (* bulamaç uygulamaları için gereklidir)

  Faydaları:

  Hedef minerallerin eksiksiz, gerçek zamanlı mineralojik sonuçları ve ayrıca eksiksiz element analizi

  Patentli numune dağıtım sistemi

  Dahili, otomatik hassas numune hazırlama robotları

  200 g / dak (1/3 lb / dak) büyük, son derece temsili örnek boyutu

  Doğru, ultra yüksek hızlı XRD ve XRF analizi için yüksek çözünürlüklü SSD ve SDD dedektörleri

  Uzaktan, gözetimsiz operasyon için tasarlandı

  Modüler sistem, çoklu parti analizine veya çevrimiçi konfigürasyona izin verir

  Sezgisel ve kullanımı basit

  Saatte 20 tam mineralojik ve temel güncelleme sağlayan eksiksiz malzeme kimyası ve bileşim analizi

  Değişen bir trend olarak gerçek zamanlı olarak rapor edilen sonuçlar

  Besleyiciler veya reaktif dozlama sistemlerinin sürekli ayarlanmasını sağlar

  Minimum MTBF ile artırılmış güvenilirlik ve çalışma süresi

  TCS (Toplam Tazminat Sistemi) içeren ClassX yazılım paketi tarafından desteklenmektedir

   

  Çimento için CMXγ geliştirilmiş Mineraloji Analiz Cihazı 

  Çimento karışımları ve diğer toz malzemeler için en gelişmiş sürekli akış üzerinde mineral analizörü ile proses değişkenliğini azaltın. Son derece hassas ve tekrarlanabilir algılama ve analiz için bir dizi ultra hızlı NOVA SxD dedektörleri olan numune hazırlama robotlarını sorunsuz bir şekilde entegre eden          CMXγ, alçıtaşı, kireç, alümina, magnezya, demir oksit ve kükürt trioksitin yanı sıra pozzolanları doğrudan ölçmek ve raporlamak için tasarlanmıştır. veya benzersiz seviyelerde çimento harmanları kalite kontrolü için uçucu kül ilaveleri.

  Endüstri Uygulamaları:
  Çimento karışımlarının kontrolü için mineralojik analiz. CMXγ, çimento priz süresini kontrol etmek, alçı besleyicileri kontrol etmek veya kireçtaşı, uçucu kül, puzolan veya cüruf ilavelerini maksimize etmek için son derece uygundur.

  Ürün Detayları:
  ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
  Boyutlar: 1200 x 900 x 750 mm (47 x 35 x 30 inç)
  Ağırlık: 180kg (400lb)
  Elektriksel özellikler: 120/220 VAC 50 veya 60Hz, 900W, 1 Faz
  Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü
  Ürün Detayları:
  ClassX yazılımı ile güçlendirilmiştir
  Boyutlar: 1200 x 900 x 750 mm (47 x 35 x 30 inç)
  Ağırlık: 180kg (400lb)
  Elektrik özellikleri: 120/220 VAC 50 veya 60Hz, 900W, 1 Faz
  Dış mekan yapılandırması için isteğe bağlı sağlamlaştırma modülü
  Faydaları:
  Otomatik düzeltme için gerçek zamanlı olarak raporlanan sonuçlar
  Uzaktan, gözetimsiz operasyon için tasarlandı
  Eşsiz kalite kontrolü için temel kalite parametrelerini ölçer
  Son derece temsili büyük numune alımı 150 g / dakika (1 / 4lb)
  Entegre numune hazırlama robotları, ultra hızlı algılama ve analiz
  Doğru yüksek hızlı XRD analizi için ilgilenilen mineralleri tespit etmek üzere sabit bir modelde konumlandırılmış NOVA SxD dedektör dizisi
  Minimum MTBF ile artırılmış güvenilirlik ve çalışma süresi
  Kapalı veya açık havada sürekli çevrimiçi veya çevrimiçi çalışma
  Sezgisel ve kullanımı basit
  Kolay kullanım, kontrol ve teşhis için endüstriyel sınıf HD dokunmatik ekranlı bilgisayar arayüzü
  ClassX yazılım paketi ile güçlendirilmiştir
  Bir fabrikada birden fazla çimento üretildiğinde idealdir:
  Ürün değiştirme süresini en aza indirir
  Değişkenliği azaltır

  Calibur Model  Enerji Dispersif XRF Spektrometre Cihazı

  • Hızlı, doğru, kullanımı kolay
   Xenemetrix’in X-Calibur Enerji Dağılımlı X Işını Floresans (EDXRF) spektrometresi, element analizi için günümüz pazarında uygun maliyetli bir çözüm sunar.
  • Kompakt spektrometre, geleneksel  laboratuvar tezgahına rahatça oturur   Tam entegre bir bilgisayar sistemi içerir.
  • Xenemetrix’in X-Calibur’u, çeşitli boyutlardaki örnekleri barındırmak için yüksek çözünürlüklü bir dedektör, yazılımla entegre bir kamera ve değişken spot boyutlarına sahip güçlü bir X-Ray tüpü kullanır.
  • X-Ray tüplerinin benzersiz ön anot geometrisi, gelişmiş bir optik tasarımla birleştirildiğinde, numuneyle son derece yakın bir bağlantıya izin vererek artan hassasiyet sağlar.
  • Sağlam tasarım ve yapı,
  • X-Calibur’u mobil bir laboratuvar için ideal hale getirir ve şok testi için
  • MIL 810E spesifikasyonlarını karşılar. Analizör, şimdi ve gelecekte güçlü analitik sonuçlar verebilen olağanüstü bir ürünle sonuçlanan
  • C (6) -Fm (100) ‘ün tahribatsız kalitatif ve kantitatif tespitini sağlar.
  • Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD):
   Silikon Sapma Dedektörü, operasyonel aksama süresini en aza indirmek için daha yüksek sayım oranları, iyileştirilmiş çözünürlük, 125eV’ye kadar düşme ve daha hızlı yanıt sağlar.
  • SDD LE – isteğe bağlı Ultra-ince detektör penceresi, düşük Z elementler (Hafif Element) analizi için üstün performans sağlar.
  • Masa üstü kasa: sert / saha ortamı için.
  • Tahribatsız element analizi C (6) -Fm (100) ppm’den% 100’e kadar konsantrasyonlar.
   İz ve küçük unsurların hızlı ve doğru bir şekilde belirlenmesi için özelleştirilebilir altı filtre.
   125eV’ye kadar çözünürlük.
   8/16 pozisyonlu örnek tepsi.
   Tescilli Analytix yazılım paketi sayesinde kullanımı kolaydır.
  • Anahtar Uygulamalar:
   Petrokimya, Polimerler, Metalurji, Alaşımlar, Çevre, Petrol, Yakıtlar, Dizel ve Sıvılar, Madencilik ve Jeolojik, Adli Tıp, Kimlik Doğrulama ve Değerli Metaller, İlaç ve Biyomedikal.
  • Rafineriler ve farklı yakıtlar ve yağlar Petrol Petrokimya Doğal cevherler, çeşitli metaller, mineraller vb.

  Genius IF Model
  İkincil Hedef Enerji Dispersif XRF Spektrometre

  • İkincil Hedefli Masa Üstü EDXRF Spektrometre
  • Xenemetrix’in Genius IF  (İkincil Hedefler)
  • EDXRF spektrometresi, günümüzün temel analiz pazarında uygun maliyetli bir çözüm sunar.
  • Analizör, Karbon (6) ‘dan Fermium (100)’ e kadar tahribatsız kalitatif ve kantitatif bir belirleme sağlar ve alt ppm’den yüksek ağırlık yüzdesi konsantrasyonlarına kadar algılama sınırları sağlar.
  • Genius IF, aşağıdakileri içeren güçlü bileşenlere sahiptir:
   Tam entegre bir bilgisayar sistemi
   Yüksek çözünürlüklü bir Slicon Drift Dedektörü
   Çeşitli boyutlardaki örnekleri barındırmak için tasarlanmış, değişken spot boyutlarına sahip güçlü bir X-Ray tüpü
   İz ve küçük elementlerin hızlı ve doğru bir şekilde belirlenmesi için sekiz ikincil hedef ve sekiz özelleştirilebilir tüp filtre
   Genius IF, klasik doğrudan uyarma modunda da çalışabilir.
  • Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD):
   Silikon Sapma Dedektörü, operasyonel aksama süresini en aza indirmek için yüksek sayım oranları, gelişmiş çözünürlük, 125eV’ye kadar düşürme ve hızlı yanıt süresi sağlar.
  • SDD LE- Ultra – Ultra ince detektör penceresi, düşük Z eleman analizi için üstün performans sağlar.
  • İkincil Hedefler:
   Genius IF, EDXRF’de tespit edilebilen tüm elemanların optimum uyarımına izin vermek için doğrudan uyarma modunda kullanılan sekiz adet özelleştirilebilir tüp filtresiyle sekiz ikincil hedefi birleştiren benzersiz bir patentli geometriye sahiptir.
  • WAG (Geniş Açılı Geometri) patentli ikincil hedef tekniği, büyük, küçük ve iz element analizi için en iyi sonuçları sağlar.
  • X-ışını tüpü, numuneyi “tek renkli” olarak uyarmak için kullanılan ikincil bir hedefin (saf metal) karakteristik K çizgilerini uyarır.
  • İkincil hedefleri kullanarak, belirli öğeler için algılama sınırları daha da düşürülebilir.
  • Bu düşük tespit limitleri, Genius IF’yi daha önce geleneksel ED-XRF cihazlarına erişilemeyen daha geniş bir uygulama yelpazesi için uygun hale getirir ve bu cihazı mevcut en çok yönlü temel analizöre dönüştürür.
  • Tahribatsız element analizi C (6) – Fm (100) Sub-ppm’den % 100 konsantrasyonlara.
   Benzersiz patentli geometri, iz ve küçük öğelerin hızlı ve doğru bir şekilde belirlenmesi için sekiz ikincil hedefi ve sekiz adede kadar özelleştirilebilir filtreyi birleştirir.
   Silikon Sapma Dedektörü (SDD), 125eV’ye kadar mükemmel enerji çözünürlüğü ile son derece yüksek sayım oranı uygulamalarına olanak tanır, hem yüksek hem de düşük z elementler için uygundur ve geliştirilmiş hafif element analizi için
  • LE ince polimer penceresi.                   
  • 8/16 pozisyonlu örnek tepsi.Güçlü analitik yazılım paketi.
  • Anahtar Uygulamalar:
   Petrokimya, Polimerler, Metalurji, Alaşımlar, Çevre, Petrol, Yakıtlar, Dizel ve Sıvılar, Madencilik ve Jeolojik, Adli Tıp, Kimlik Doğrulama ve Değerli Metaller, İlaç ve Biyomedikal.
  • Tehlikeli maddelerin kirliliği ve emisyonları Sanayi ve metal cevherleri. Titanyum çelik ve daha fazlası Yakıt ve yağ endüstrisi

  RoHS Model Enerji Dispersif XRF Spektrometre Cihazı

  • Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS)
   belirli toksik metallerin elektrikli ve elektronik ekipmanlarda kullanımını sınırlayan bir dizi standarttır.
  • Hızlı kantitatif analiz, üreticilerin yeni düzenlemelere uymalarına izin verirken, matris bileşenlerini otomatik olarak tanımlar ve çeşitli matrisler, kalınlıklar ve boyutlardaki numuneler için en uygun toplama parametrelerini seçer. RoHS, en son RoHS 2 2011/65 / EU direktifiyle tamamen uyumludur  gelecekteki düzenleme güncellemelerine ve yükseltmelerine hazırdır.
  • X-RoHS + SDD Avantajları:
   RoHS analizine ek olarak, bu yenilikçi analizör son teknoloji Silikon Sapma Dedektörü kullanarak Karbon (C) ‘den Fermium’a (Fm) elementlerin tam kalitatif ve kantitatif analizini sağlar. Xenemetrix, RoHS analizi için bir sistem sunsa da, RoHS düzenlemelerinin yakın zamanda yeniden düzenlenmesi daha geniş bir endüstri yelpazesini etkileyecek,

  • Bu nedenle daha güçlü ve çok yönlü olan yeni sistem, daha geniş bir endüstri yelpazesine hitap edebilecektir.

    

  • Kısıtlı öğeleri kısa sürede doğru şekilde analiz edin!

  • İlgi alanının tam olarak tanımlanması için entegre kamera ve mikro X-Ray noktası.

  • Otomatik matris tanımlama, teknik olmayan personelin yüksek derecede güven içinde çalışmasına izin verir.

  • Sezgisel ve kullanıcı dostu özel yazılım.
   Sağlam tasarım.

  X-Cite Model Enerji Dispersif XRF Spektrometre Cihazı

  • Uygun fiyatlı EDXRF analizörü, 35KV / 9W veya 40KV / 18W
  • Masa üstü EDXRF Spektrometre: ekonomik, doğru, kullanımı kolay
  • Sistem Özellikleri:
   PPM’den% 100 konsantrasyonlara kadar tahribatsız element analizi
  • C (6) -Fm (100).
   İz ve küçük unsurların hızlı ve doğru bir şekilde belirlenmesi için özelleştirilebilir altı filtre.
   125eV’ye kadar çözünürlük.
   Sağlam tasarım, kompakt geometri.
   8/16 pozisyonlu örnek tepsi.
   Tescilli nEXt ™ yazılım paketi sayesinde kullanımı kolaydır.
  • Xenemetrix’in X-Cite Enerji Dağıtıcı X-ışını Floresans (EDXRF) spektrometresi, element analizi için piyasadaki en uygun fiyat / performans çözümünü sunar.
  • Kompakt spektrometre, geleneksel bir laboratuvar tezgahına rahatlıkla oturur ve tamamen entegre bir bilgisayar sistemi içerir. Sağlam tasarım ve yapı, cihazı mobil bir laboratuvar için ideal hale getirir.
  • Xenemetrix’in X-Cite ürünü, çeşitli boyutlardaki örnekleri barındırmak için yüksek çözünürlüklü bir dedektör ve değişken spot boyutlarına sahip güçlü bir X-Ray tüpü kullanır.
  • Analizör, C (6) -Fm (100) ‘ün tahribatsız kalitatif ve kantitatif tayinini sağlar. Sonuç, bugün ve gelecekte güçlü analitik sonuçlar sağlayabilen olağanüstü bir üründür. Bu yaklaşım, sınırlı numune miktarlarının mevcut olduğu veya başka amaçlar için numune bütünlüğünün korunması gereken uygulamalarda özellikle değerlidir.
  • Yenilikçi ünite, sıvı nitrojen soğutma ile ilgili maliyet ve zorluklar olmaksızın geleneksel sistemlerden daha iyi performans gösterir.
  • Tam bilgi işlem yetenekleri, kapsamlı veri analizi ve aktarımı için sistemin tasarımına entegre edilmiştir.
  • Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD):
   Silicon Drift Detector, operasyonel aksama süresini en aza indirmek için daha yüksek sayım oranları, daha iyi çözünürlük, 125eV’ye kadar düşüş ve daha hızlı yanıt sağlar.
  • PD (Pin Diyot) Dedektörü:
   Ultra ince detektör penceresi, düşük Z elementleri için üstün performans sağlar. Temel ve güvenilir dedektör, ≥ 150eV çözünürlüğe ulaşır.

  P-Metrix Model Taşınabilir Enerji Dispersif Spektrometre Cihazı

  • Taşınabilir saha laboratuvarı  Laboratuvarı sahaya götürmek
   Laboratuvardan Alana analizinde yeni sınırları aşmak
  • Yüksek performans – 50kV ve 10W
   En büyük test odası
   Dokunmatik ekran ve       
  • Örnek kamera
   Pille çalışır
   Hafif – 16Kg
   Laboratuvarı sahaya götürmek
   Güvenli ve üstün Enerji Dağılımlı X-Işını Floresansı (EDXRF) kantitatif ve kalitatif analizi olan taşınabilir bir saha laboratuvarı.
  • Hızlı saha sonuçları ile laboratuvar kalitesi
   Tahribatsız temel analiz – Standartları ve standartsız (FP) yöntemleri kullanarak kantitatif ve kalitatif analiz
   X-Ray kaynağı – Rh anot LOD ile ppm’den% 100 konsantrasyona kadar 50kV, 10W, 400µA uyarma, karmaşık saha uygulamaları için yerinde laboratuvar kalitesinde mükemmel performans sağlar
   Tüp filtreler – Yüksek performans için çeşitli ayarlanabilir yedi tüp filtre
  • Otomatik kalibrasyon – Ortam atmosfer ayarı için malzemeler üzerinde sistem otomatik kalibrasyonu
   Büyük test odası – Taşınabilir XRF sistemleri için mevcut en büyük kapalı test odası
   Kullanıcı dostu operasyon – Tam entegre PC ve endüstriyel dokunmatik ekran
   CMOS örnek kamera – İlgi alanının tam tanımlanması için entegre kamera
   Gelişmiş Analytix Yazılım – Sahada anında eylem ve sonuçlar için hızlı, kullanımı kolay performans için gelişmiş Analytix Yazılım analiz paketi uygulandı
   Pille çalışır – Alan hareketliliği
   Self servis – Düşük bakım gerektiren self servis için tasarlanmıştır, örneğin: dedektör, tüp, MCA, kontrolör ve PC kartı
  • P-Metrix, taşınabilir bir cihazın kolay taşınabilirliği ve uygun maliyetli faydaları ile birleştirilmiş birinci sınıf bir EDXRF tezgah üstü analizörün performanslarını ve güvenliğini bir araya getiren ve sahada tasarlanmış yüksek güçlü bir analiz cihazıdır.
  • Rh anotlu bu güçlü 50kV, 10W, karmaşık saha uygulamaları için yerinde laboratuvar kalitesinde mükemmel performans sağlar.
  • Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD):
   Daha yüksek sayım oranına ve çözünürlüğe sahip SDD, iyileştirilmiş analiz için 125eV’ye kadar, C (6) – Fm (100) arası algılama aralığında hassas sonuçlar ulaşılabilme
  • Anahtar Uygulamalar:
   Alaşımlar; Çevresel; Yağ, Yakıtlar ve Sıvılar; Madencilik ve Jeolojik; Adli; Gıda ve tarım; Kimlik Doğrulama ve Değerli Metaller; İlaç ve Biyomedikal; Petrokimya ve Petrol

  S Mobil Model Enerji Dispersif XRF Spektrometre Cihazı

   

  • Laboratuvar Spektrometresinin Gücünü Ortaya Çıkarıyoruz
   Şantiyeye kolayca taşınabilen küçük bir kompakt analizör. Görev hızlı, gerçek zamanlı, yüksek kaliteli sonuçlar gerektirdiğinde, S-Mobile spektrometreleri iş için mükemmel yanıttır.
  • Bu güçlü 50kV, 50 Watt taşınabilir X-ışını analizörü, laboratuvar sınıfı analizörlere benzer şekilde hassas analizler gerçekleştirebilir.
  • Silikon Sürüklenme Dedektörü (SDD):
   İsteğe bağlı Silikon Kayma Dedektörü (SDD), operasyonel aksama süresini en aza indirmek için daha iyi bir analiz (125eV’ye kadar) ve daha hızlı yanıt için daha yüksek sayım oranı ve çözünürlük sunar.
  • SDD LE – İsteğe bağlı Ultra-ince dedektör penceresi, üstün performans sağlar ve düşük Z elemanlarının (Hafif Eleman) analizini sağlar.
  • PD (Pin Diyot) Dedektörü:
   Temel ve güvenilir elektrikle soğutmalı dedektör, ≥ 150eV çözünürlüğe ulaşabilir.
  • Tahribatsız Element analizi
  • Na (11) – U (92), alt ppm’den% 100 konsantrasyonlara
   Karmaşık saha uygulamaları için yerinde laboratuvar kalitesi ve mükemmel performans sağlayan Taşınabilir sağlam tasarımla birleştirilmiş 50W tüp gücü.
  • Tüm spektrum boyunca gelişmiş algılama sınırları.
   Tescilli tarafından kullanım kolaylığı kolaylaştırılmıştır.
   nEXt ™ analitik paket.
   Easy nEXt ile git / gitme çalışma modu.
   İsteğe bağlı: Silicon Drift Detector SDD daha yüksek sayım oranı ve gelişmiş analiz için çözünürlük sağlar
  •  

  S-Mobil ULS Model XRF  Kükürt Analizörü 

  • Dizel, yağlar, yakıtlar, benzin ve diğerlerinde Ultra Düşük Kükürt uygulamaları için idealdir
  • Laboratuvar Spektrometresinin Gücünü Ortaya Çıkarıyoruz
   Şantiyeye kolayca taşınabilen küçük bir kompakt analizör. Görev hızlı, gerçek zamanlı, yüksek kaliteli sonuçlar gerektirdiğinde, S-Mobile spektrometreleri iş için mükemmel yanıttır.
  • Bu güçlü 50kV, 50 Watt taşınabilir X-ray analizörü, laboratuvar sınıfı analizörlere benzer şekilde hassas ve hassas analizler gerçekleştirebilir.
  • ULS Sürüm Avantajları:
   S-Mobile taşınabilir analizörün Ultra Düşük Kükürt uygulamaları için özel olarak uyarlanmasını sağlar. Bu güçlü 50KV / 50W EDXRF sistemi, hassas, hassas ve hızlı tepki performansı sağlar ve düşük sülfür konsantrasyon seviyeleri analizi için en son katı uluslararası standart yöntemlerle uyumludur: ASTM D7212, D4294 ve ISO 20847, IP531.
  • Tahribatsız Element analizi Na (11) – U (92), alt ppm’den% 100 konsantrasyonlara
   Karmaşık saha uygulamaları için yerinde laboratuvar kalitesi ve mükemmel performans sağlayan Taşınabilir sağlam tasarımla birleştirilmiş 50W tüp gücü.
   Tüm spektrum boyunca gelişmiş algılama sınırları.
   Tescilli tarafından kullanım kolaylığı kolaylaştırılmıştır.
   nEXt ™ analitik paket.
   Easy nEXt ile git / gitme çalışma modu.
   İsteğe bağlı: Silicon Drift Detector SDD daha yüksek sayım oranı ve gelişmiş analiz için çözünürlük.
   Petrol Petrokimya

  Petro Marina Model XRF Sistem Yerleşik Yakıt ve Yağ İzleme Sistemi 

  Gemilerde bulunan laboratuvar spektrometresinin gücünü getirir
  Xenemetrix’in güçlü Enerji Dağılımlı X-ışını Floresans (EDXRF) analizörleri, bir laboratuvar sınıfı analizörden beklenenden daha hassas ve hassas analizler yapabilir.

  • Petro-Marine analiz sistemi, sağlam tasarımı sayesinde gemilerde kullanıma uygundur. EDXRF teknolojisi, 100 saniye içinde çok düşük işletim maliyetleri ile ve numune hazırlığına gerek kalmadan doğru bir yüzde ve alt yüzde analizi sağlar.
  • Petro-Marine analizörü, deniz yakıtları ve yağları endüstrisinin tüm önemli yönlerini yerine getirmek için tasarlanmıştır. Bu, şunları içerir: düşük Sülfür ile ilgili hükümet düzenlemelerine uymak ve motor performansını artırmak, denizde motor arızasını önlemek ve işletim maliyetlerini en aza indirmek.
  • Petro-Marine sistemi, birkaç ay içinde ölçülen yatırım getirileri ile işletme maliyetini ve toplam sahip olma maliyetini düşürmek için özel olarak tasarlanmış, uygun maliyetli bir bakım yönetimi aracı sağlar.
  • Düşük Kükürtlü yakıtlar: Yeni mevzuat, çevreye duyarlı alanlarda düşük Kükürtlü yakıtların kullanılmasını gerektirmektedir.
   Kedi Cezaları: Rafineri sürecinden kaynaklanan Silikon ve Alüminyum, büyük bir konsantrasyonda göründüğünde motor arızasına neden olabilir.
   Aşınma Metalleri: Yağlama yağlarındaki Fe, Cr, Ni, Cu, Zn, Pb ve diğer element seviyelerinin izlenmesi, motor aşınmasını önlemek ve işletme maliyetlerini düşürmek için çok önemlidir.
   Bunker yakıtlardaki Kalsiyum, Çinko ve Fosfor, bu yakıtlarda kullanılmış yağlama yağının hileli olarak karıştığının bir göstergesidir.
  • Anahtar Uygulamalar:
   Bunker dizel yakıtlarda kükürt içeriğinin tespiti, Cat Fines – motor arızasını önleme, Deniz suyu kirliliği, Yağlarda aşınma metalleri ve bunker yakıtlarında hileli karışım.

  Nova Model Laboratuvar Tipi Enerji Dispersif  XRF Spektrometre Cihazı

  • İkincil Hedefli 300W Güç Spektrometreleri.
  • İkincil Hedefli Laboratuvar EDXRF Spektrometreleri
   Xenemetrix’in laboratuarında Enerji Dağıtıcı X-ışını Floresans (EDXRF) spektrometreleri, temel analiz uygulamalarında tahribatsız nihai çözümü sunar.
  • Silikon Sapma Dedektörü (SDD)          aynı anda daha düşük elektronik gürültü ve daha yüksek sayım oranları sunar,
  • Bu da Si-PIN dedektörüne kıyasla daha yüksek enerji çözünürlüğüne ve daha hızlı sonuçlara dönüştürülür.
  • Nova modelindeki sekiz ikincil hedef, alaşım, plastik ve jeolojik numuneler gibi karmaşık matrislerde bile hızlı ve hassas ölçüm için maksimum hassasiyet sağlar. Hedefler, çok çeşitli öğelerde alt ppm algılama sınırlarına ulaşmak için tamamen özelleştirilebilir.
  • Çok yönlü laboratuvar spektrometreleri sıvıları, katıları, bulamaçları, tozları, peletleri ve hava filtrelerini analiz edebilirken, analitik oda farklı şekil ve boyutlardaki numuneleri barındırabilir.
  • 10 konumlu otomatik örnekleyicinin entegre tasarımı, otomatik yüklemeye ve gözetimsiz çalışmaya izin verirken minimum insan müdahalesine izin verir.
  • Bu hızlı, doğru, kullanımı kolay spektrometre, düşük tespit limitlerine ulaşmak için sağlam donanım ve güçlü analitik yazılım ile donatılmıştır.
  • Çok kanallı edinim çözünürlüğü, gelişmiş dedektör tepkisi için üstün tepe / arka plan oranı sağlar.
  • Tahribatsız element analizi C (6) -Fm (100) ppm’den% 100’e kadar konsantrasyonlar.
   Patentli WAG ®
  • (Geniş Açılı Geometri) teknolojisi ile birleştirilmiş 300W’a kadar tüp gücü, her laboratuvarın yalnızca isteyebileceği güçlü bir cihaz oluşturur.
   Tescilli Analytix yazılım paketi sayesinde kullanımı kolaydır.
  • Anahtar Uygulamalar:
   Madencilik ve Mineraller, Metalurji, Çevre, Petrokimya, Radyoaktif Malzemeler Araştırmaları, Akademik Araştırma
  •  Kükürt ve tehlikeli maddeler Minerallerin, metallerin taş ocakçılığı Araştırma laboratuvarları,
  • Eğitim laboratuvarları, eğitim sistemi.
  • Araştırma Analitik Kimya

   

   

  Vega Model Laboratuvar Tip Enerji Dağılımlı XRF Spektrometre Cihazı

  • İkincil Hedefli Laboratuvar tipi EDXRF Spektrometreleri
  • Xenemetrix laboratuvarı Enerji Dağılımlı X-ışını Floresans (EDXRF) spektrometreleri, temel analiz uygulamalarında tahribatsız nihai çözümü sunar.
  • Silikon Sapma Dedektörü (SDD), aynı anda daha düşük elektronik gürültü ve daha yüksek sayım oranları sunar,
  • Bu da Si-PIN dedektörüne kıyasla daha yüksek enerji çözünürlüğüne ve daha hızlı sonuçlara dönüştürülür.
  • Vega modelindeki sekiz ikincil hedef, alaşım, plastik ve jeolojik numuneler gibi karmaşık matrislerde bile hızlı ve hassas ölçüm için maksimum hassasiyet sağlar.
  • Hedefler, çok çeşitli öğelerde alt ppm algılama sınırlarına ulaşmak için tamamen özelleştirilebilir.
  • Çok yönlü laboratuvar spektrometreleri sıvıları, katıları, bulamaçları, tozları, peletleri ve hava filtrelerini analiz edebilirken, analitik oda farklı şekil ve boyutlardaki numuneleri barındırabilir.
  • 10 konumlu otomatik örnekleyicinin entegre tasarımı, otomatik yüklemeye ve gözetimsiz çalışmaya izin verirken minimum insan müdahalesine izin verir.
  • Bu hızlı, doğru, kullanımı kolay spektrometre, düşük tespit limitlerine ulaşmak için sağlam donanım ve güçlü analitik yazılım ile donatılmıştır.
  • Çok kanallı edinim çözünürlüğü, gelişmiş dedektör tepkisi için üstün oik / arka plan oranı sağlar.
  • Vega, Flor, Neon ve Sodyum gibi hafif elementlerin           
  • XRF uygulamalarında doğruluğu artırdı.
  • Gelişmiş SDD kullanan Vega, bir Si-Li dedektöre (LN Soğutmalı) kıyasla daha yüksek enerji çözünürlüğü ve daha hızlı sonuçlar anlamına gelen daha düşük elektronik gürültü ve daha yüksek sayım oranları sunar.
  • Çok yönlü Vega, sıvıların, katıların, bulamaçların, tozların, peletlerin ve hava filtrelerinin hafif unsurlarını analiz edebilir ve analitik oda, farklı şekil ve boyutlardaki numuneleri barındırır.
  • Tahribatsız element analizi      C (6) -Fm (100) ppm’den% 100’e kadar konsantrasyonlar.
   Gelişmiş hafif element analizi için SDD LE ince polimer penceresi.
   Patentli WAG ® (Geniş Açılı Geometri) teknolojisi ile birleştirilmiş 400W’a kadar tüp gücü, herhangi bir laboratuvarın yalnızca isteyebileceği güçlü bir cihaz oluşturur.
  •  Analytix yazılım paketi sayesinde kullanımı kolaydır.
  • Anahtar Uygulamalar:
   Madencilik ve Mineraller, Metalurji, Çevre, Petrokimya, Radyoaktif Malzemeler Araştırmaları, Akademik Araştırma

  Apollo Model Laboratuvar Tipi  Enerji Dağılım XRF Spektrometre Cihazı

  • Hava Filtresi Örneklerinde Toplanan Partikül Maddesinin Hassas Analizi
   Apollo analizörü, inorganik havayı kirleten türleri test ederken, US-EPA’nın hava kalitesi düzenleme gerekliliklerine uyumu destekler.
  • 60 adet elemente kadar havadaki partikül birikintilerini belirleme gücünün yanı sıra Apollo hızlı, doğru, kullanımı kolay ve düşük tespit limitlerine ulaşıyor. Filtreleri “alındığı gibi” tahrip etmeden ve hiçbir hazırlık veya harici işlem yapmadan analiz etme yeteneği ile cihaz, hava filtresi numunesinin gelecekte referans olarak korunabilmesini sağlar.
  • Yenilikçi Apollo analizörü, numunelerin optimum uyarılmasına yol açan yüksek x-ışını akısı sağlamak için patentli Geniş Açı Geometri (WAG ™) seçeneğini kullanır.
  • Apollo, bilgisayar değişken voltajları ve emisyon akımları ile ikincil hedeflerin kullanılması yoluyla, monokromatik uyarma enerjisi, artırılmış sinyal-gürültü oranı, üstün hassasiyet, ilgilenilen öğelerin seçici uyarılması ve neredeyse yokluğa bağlı olarak son derece düşük algılama sınırları sağlar. arka plan radyasyonu.
  •