CAL3K-AP Oksijen Bombası Kalorimetre Sistemi

MİNİMUM ÇALIŞMA GİRİŞİNE SAHİP OTOMATİK BİR SİSTEM

Serinin en iyisi olan ürünümüz, 7 dakikalık tekrarlama hızıyla en hızlı  otomatik kalorimetredir.                                                                İstek üzerine daha yüksek hızlar mevcuttur.

CAL3K-AP, fabrikalarda ve bilimsel laboratuvarlarda benzer şekilde kullanılır ve minimum alan ve kurulum gerektirir.

Su kullanmaz ve çalışması için ~ 0,5 watt gerektirir.

UYGULAMA:

CAL3K_AP, bir numune yakılabildiğinde (tutuşturulduğunda) ve açığa çıkan ısının ölçülmesi gerektiğinde kullanışlıdır. 

Gıda işleme, yem stoğu bileşimi, malzeme ve atık analizi, kalite kontrol, geri dönüşüm ve alternatif enerji hasadı için geçerlidir.

SEÇENEKLER:

Uygulamanıza uyacak şekilde birden çok kap ve birden çok soğutucu.

CAL3K-A Oksijen Bombası Kalorimetre Sistemi
 

CAL3K-A, CAL3K-AP’nin arkadaşıdır, ancak harici oksijen dolumu ile.

Bu cihaz, otomatik doldurmanın istenmediği zorlu üretim ortamları için tasarlanmıştır.

Daha hızlı CAL3K-AP model de ancak daha az otomatik CAL3K-AP gibi, İzotermal ve Adyabatik kalorimetri yöntemlerinin bir kombinasyonunu kullanır, 

Sistem de kuru yöntem kullanılır,

Sistem  susuzdur. Minimum belirleme süresi 4 dakikaya indirilmiştir.

UYGULAMA: 12 numunenin / saatin standart performans olduğu bir üretim ortamında mükemmeldir.

Kalorifik enerjiyi belirlemek için bir numunenin ateşlenebileceği tüm endüstriler ve laboratuvarlar için geçerlidir.

CAL3K-AP gibi gıda işleme, yem stoğu bileşimi, malzeme ve atık analizi, kalite kontrol, geri dönüşüm ve alternatif enerji hasadı için geçerlidir.

 
 
 
 
 

CAL3K-F Model  Oksijen Bombası Kalorimetre

Laboratuvarınız büyüdükçe büyüyecek son derece genişletilebilir  sistem  CAL3K-F, doğruluk ve tekrarlanabilirlik ödün vermeden düşük hacimden  yükseğe iş hacmine yönelik esnek bir sistemdir.

UYGULAMA: Gıda / Yem Analizi, Alternatif Enerji, Bilimsel Tespitler, Kömür ve Petrol Üretimi, Araştırma, Üniversiteler ve Kalite Güvencesinde tipik olarak kullanılan esnek bir sistem. Kısaca: bir katı veya sıvı numunenin kalorifik değerinin belirlenmesi gereken her yerde.

Kalorimetre, süngü bomba kabı, hava soğutucusu ve oksijen dolum istasyonunu içeren temel seviye sistemle başlayın ve bütçeniz 2 hava soğutucusu (3K-2) ve 3 süngü bombası kapları (3K-2) içeren gelişmiş bir sisteme doğru büyüdükçe sisteminizi büyütün. 3K-5). Gelişmiş sistem saatte 9 örneğe kadar tamamlayabilir.                          CAL3K-F sisteminin bir kısmı harici oksijen dolum istasyonudur (3K-3).

Susuz soğutucu (3K-2), bomba gemisini hızlı bir şekilde soğutmanın yanı sıra çevre dostu olma özelliğine sahip güçlü bir hava soğutucudur.

Örnek tekrar hızı, sistem konfigürasyonuna bağlı olarak örnek başına 6-20 dakika arasında değişir.

CAL3K-S Model  Bomba  Kalorimetre Sistemi

Cal3k-S Bomba Kalorimetresi, doğruluk ve tekrarlanabilirlikten ödün vermeden düşük verim için güçlü bir giriş seviyesi sistemidir.

Cal3k-S kalorimetre kompakt bir boyuta, düşük enerji tüketimine sahiptir ve rakipsiz bir fiyat etiketi ile geniş bir özellik listesine sahiptir.

CAL3K-S sistemi bir kalorimetre, standart iplik bombası kabı ve oksijen doldurma istasyonu içerir. Yedek bomba kabı (3K-5S) yedek olarak satın alınabilir, Ancak bu kalorimetre sisteminin hızını artırmayacaktır.

Ek bomba kabı yedek olarak tutulabilir. Kalorimetre sistemi saatte 1 ya da 2  numuneyi tamamlayabilir.

CAL3K-S sisteminin bir parçası, tüm manuel doldurma kalorimetre sistemlerinde standart olan harici oksijen dolum istasyonudur (3K-3).

CAL3K-S tamamen kuru tipte bir kalorimetredir,        

Bu da onu çevre dostu ve enerji tasarruflu kılar. CAL3K-S aynı zamanda sınıfındaki en küçük karbon değerinin ölçümüne izin verebilir.

UYGULAMA: Gıda / Yem Analizi, Alternatif Enerji, İmalat, Kömür ve Petrol Üretimi, Araştırma, Üniversiteler ve Kalite Güvencesi gibi düşük numune analizinin gerekli olduğu uygulamalarda genellikle ekonomik bir sistem kullanılır.

Kısaca: bir katı veya sıvı numunenin kalorifik değerinin belirlenmesi gereken her yerde, Cal3k-S tercih edilen ekonomik kalorimetredir.